LÜTFÜ CANER EGEMEN KÜRESEL ÇETELERİN BİR TUZAĞI MI..?
Yazı Detayı
05 Nisan 2020 - Pazar 18:53
 
EGEMEN KÜRESEL ÇETELERİN BİR TUZAĞI MI..?
LÜTFÜ CANER
lutfucaner44@gmail.com
 
 

Corona Virüs  denilen  bu musibet karşısında, millet olarak bize düşen; devletin ve sağlık Bakanlığımızın  televizyon  ekranlarında  her gün söylemeye  çalıştığı  tedbirleri  almak ve gerekli olan sağlık kurallarına uymak  durumundayız... Biz  millet  olarak bize düşen gerekli olan her türlü tedbirleri alalım,  daha ötesi, Yüce Rabbimize  tevekkül edelim.. Çünkü Yüce Allah Kur’an-ı Kerimin  (Taha Süresinde ) Şöyle buyruyor:

"Ey rabbimiz!" dediler, "Doğrusu onun bize karşı ileri gitmesinden veya daha da azmasından endişe ediyoruz."

"Allah buyurdu: "Korkmayın, bilin ki ben sizinle beraberim; işitirim, görürüm." (Taha 45-46)

O sözlerimizi işitir ve yaptıklarımızı da görür.

Evet, Corona Virüs  denilen  bu musibet, insanların azgınlaşıp  Allah’ı  tanımazlığı  dolayısı ile Allah Tarafında bir imtihan olarak mı bizlere verildi; yoksa  bazı Şeytani egemen güçler tarafından labaratuar ortamından mı üretildi, bu konuda sağlıklı bir bilgiye sahip değiliz.. Her ne şekilde olursa olsun, bizlerin yapacağı, bilim ve ilim ışığında hareket ederek  gerekli olan sağlık kurallarını  devreye sokup gereken tedbirleri gerektiği gibi almaktır...

Bu Corona virüsün ortaya çıkması ile ilgili yazılı basında olsun ve bazı medya kaynaklarında olsun çeşitli  rivayetler ve çeşitli  komplo teorileri yayınlanmaktadır.. Bütün bu söylenenler  birilerinin  yazdığı  birer  komplo teorisi fantezileri mi; yoksa ateş olmayan yerde duman çıkmaz misali bazı gerçeklerin ayak izlerinin işareti mi bunu bize zaman gösterecek...

Değerli okurlarım: eğer bana soracak olursanız;   kabul edersiniz veya etmezsiniz; benim bu Corona Virüs konusunda bazı kuşkularım var ve bu konuda konuşan çoğu bilim ve ilim uzmanları hep aynı kuşkuyu  taşıyor ve küresel egemen bazı çetelerin bu işin arkasında olduğu kuşkuları her gün biraz daha çeşitli platformlarda konuşuluyor..

Çünkü yeni Dünya düzeninde kimin  Dünyayı dizayn edeceği konusu stratejistler  tarafından  tartışılırken,  bu zaman içerisinde meydana gelen bazı gelişmelerin  birer  komplo teorisi değil, bir gerçeğin  parçası olduğu izlenimi  çoğu bilim adamlarını oldukça kuşkulandırıyor... Eğer birileri  (kırmızı bir düğmeye basar misali) bütün dünya ülkelerindeki insanları bir (VİRÜS) kullanarak  tehdid edip  evlerine kapattırıyorlarsa ve bunu yaparken de, inandırıcılık  özelliğine sahip bir (VİRÜS)’le  bunu yapıyor ve insanlar ve ülkeler üzerinde  sindirme psikolojisi intibahı  bırakıyorlarsa; gerçekten Dünya ülkeleri küresel bir (ÇETENİN) büyük bir tehdidi ile karşı karşıyadır...

Tabi eğer gerçekten üretilmiş bir virüs ise; görülen odur ki; bu işin içinde  ÇİN ve AMERİKA vardır.. Her ne kadar Dünyayı  yeniden dizayn etme projesinin başında Amerika varmış gibi görünüyorsa da; asıl büyük İsrail devleti projesinin peşinde olan büyük siyonist israil sermaye çevrelerinin,  ÇİN’i nasıl ablukaya alıp amaçları doğrultusunda  kullandıkları artık görülen bir gerçektir...

Bana öyle geliyor ki; bu oyun çok büyük oynanıyor.. (Türkiye’nin  Çin’de ve Amerika’da aldığı  Corona Virüs Tanı kitlerine ve ilaçlara ihtiyatla ve dikkatli  yaklaşması gerekir..) Çin’e ve Amerika ya hiç bir zaman güvenilmez... Çünkü oyun içinde oyun olabilir.. Bugün Ortadoğu’da ve bölgemizde  egemen güçlerin  kendilerine engel görüp çökertmek istedikleri ülkelerin başında, Türkiye ve İran gelmektedir.. Diğer tüm bölge ülkelerini zaten bir şekilde çökertiler... Bu gerçek göz ardı  edilemez..  Günümüz  dünyasında  egemen güçlerin bazı ülkeleri ve rakiplerini çökertmek için zaman zaman çeşitli (VİRÜS) projeleri  üzerinde çeşitli çalışmalar yaptıkları artık gün yüzüne çıkmış durumdadır..

Evet, çıkar ve menfaatleri için ülkeleri çökertip Dünyayı ele geçirmek için uğraşan egemen zalim çeteler  insanlığa   (TUZAKLAR) kurup Dünyayı ele geçirmek iterken; Yüce Allah bu konuda Kur’an-ı Kerim de ne buyruyor:

"Onlar, ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek isterler. Kâfirler istemese de Allah nurunu mutlaka tamamlayacaktır." (Tevbe, 9/32; Saf, 61/8).

"Hani kâfirler, bir zaman seni yakalamak, öldürmek ve yurdundan çıkarmak için bir tuzak kurmaya kalkmışlardı. Onlar tuzak kurar, Allah da tuzaklarını başlarına geçirir. Allah, hileyi hile ile cezalandıranların en hayırlısıdır." (Enfâl Sûresi, 8/30)

"Rabbinin fil sahiplerine ne yaptığını görmedin mi? Onların tuzaklarını boşa çıkarmadı mı? Üzerlerine bölük bölük kuşlar gönderdi.Onlara ateşte pişirilmiş taşlar attılar. Rabbin onları yenilmiş ekin çöplerine çevirdi." (Fil Sûresi, 105/1-5)

"Onlar hileye başvurdular, Allah da onların tuzağını boşa çıkardı. Allah hileleri boşa çıkaranların en hayırlısıdır."(Al-i İmran, 3/54)

Yüce Rabbim: Tüm İslam alemini ve insanlığı zalimlerin şerinden muhafaza eylesin ve onların tuzaklarını onların başına geçirsin inşallah... / Amin...

Selam ve Saygılarımla...

 
 
 
 
 
 
 
Etiketler: EGEMEN, , KÜRESEL, , ÇETELERİN, , BİR, TUZAĞI, , MI..?,
Yorumlar
Haber Yazılımı