AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI BAYRAM ŞENOCAK, A HABER’İN SORULARINI CEVAPLADI
Haber
02 Ekim 2020 - Cuma 00:34
 
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI BAYRAM ŞENOCAK, A HABER’İN SORULARINI CEVAPLADI
Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, A Haber’de Pelin Başalma Şanlı’nın sunduğu “Ajans Bugün” programının canlı yayın konuğu oldu.
SİYASET Haberi
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI BAYRAM ŞENOCAK, A HABER’İN SORULARINI CEVAPLADI

 
A

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, A Haber’de Pelin Başalma Şanlı’nın sunduğu “Ajans Bugün” programının canlı yayın konuğu oldu.

Sunucu Pelin Başalma Şanlı’nın sorularını cevaplayan İl Başkanımız Bayram Şenocak, 106.155 yeni üye programından teşkilat faaliyetlerine, genç seçmenlere yönelik çalışmalardan kongre sürecine, İBB Meclis faaliyetlerinden Doğu Akdeniz’deki gelişmelere kadar gündeme dair konularda özel açıklamalarda bulundu.

“40 GÜNDE 106.155 YENİ ÜYE”

Yeni üye çalışmalarının sürekli yapıldığını vurgulayan İl Başkanımız Şenocak, “Yeni üye çalışmalarımız, belli bir dönemle sınırlı olmayan sürekli yaptığımız bir çalışma. Geçtiğimiz yıl Kasım-Aralık ayında 75 bin, bu yıl Ocak ayında ise 45 bin olmak üzere toplamda 120 bin yeni üyeyi AK Parti ailemize kazandırmıştık. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ‘100 Bin Yeni Üye’ sözü vermiştik. Hamdolsun, sadece 40 günde 106.155 yeni üye kazandırarak sözümüzü tuttuk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yeni üyelerimize, Cumhurbaşkanımızın da teşrifleriyle Haliç Kongre Merkezi’nde yaptığımız programla hoş geldiniz dedik. Gönül isterdi ki yeni üyelerimizin tamamı katılabilsin. Ancak malum pandemi koşulları nedeniyle sınırlı sayıda bir katılımla programımızı yaptık” dedi.

“ONLİNE BAŞVURU 10 BİNİ AŞTI”

Online üyelik sitemize yoğun ilgi gösterildiğini belirten İl Başkanımız Şenocak, “Yeni üye çalışmalarımızı, teşkilatımızın tüm mensuplarıyla kapı kapı dolaşarak gerçekleştirdik. Tabi bu çalışmalarda; yeni dönemin temizlik, maske, mesafe kuralına özen gösterdik. Ayrıca

akuyelikistanbul.org isimli online üyelik imkanı sunan web sitemizi hizmete sunduk. Buradan ön başvuruda bulunan vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ederek hem ıslak imzalarını aldık hem de teşekkürlerimizi ilettik. Sadece web sitemizden bugüne kadar 10 bini aşkın başvuru aldık. Haliç’teki programın akabinde ise şimdiye kadar 4 bin yeni başvuru daha aldık. Vatandaşlarımızın AK Partimize ilgisi her geçen gün artıyor” ifadelerini kullandı.

“GENÇLERİN AK PARTİ’YE İLGİSİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

Yeni üye çalışmalarında gençlerin partimize olan ilgisini sahada tecrübe ettiklerini söyleyen İl Başkanımız Şenocak, “Genç kardeşlerimiz apolitik değiller. Gündemi ve gelişmeleri yakından takip ediyorlar. 106.155 yeni üyemizin 38 bini, 30 yaş altı seçmenlerden oluşuyor. Genç kardeşlerimizin partimize ilgisi her geçen gün artıyor. Bu veriler aynı zamanda, AK Parti’nin gençlerden koptuğu, gençlerin de AK Parti’den uzaklaştığı yönündeki iddiaların ne kadar gerçek dışı olduğunun ispatı. Bu ülkede gençlerin önünü açan parti, AK Parti’dir. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız da her zaman gençlere önem veren, onlara alan açan, görev veren bir lider olmuştur. Bugün İstanbul’da genç bir İl Başkanının görev yapması da bunun ispatlarından biridir” şeklinde konuştu.

“İSTANBUL’DA KONGRE SÜRECİ YAKINDA BAŞLAYACAK”

Partimizin Türkiye genelinde kongre sürecinin devam ettiğini belirten İl Başkanımız Şenocak, “İstanbul’da da kongre süreci yakında başlayacak. Pandemi süreci nedeniyle daha sınırlı katılımla temizlik, maske, mesafe kuralına riayet ederek kongrelerimizi yapacağız. Bizim kongrelerimizde kavga olmaz, birlik ve muhabbet olur. Bizim kongrelerimiz de sandalyeler havada uçmaz, karanfiller havada uçuşur. Kongreler tazelenme sürecidir. Biz de yeni dönemde genç, dinamik, çalışkan kadrolarla teşkilatlarımızı güçlendirmeye ve etkinliğimizi artırmaya devam edeceğiz” dedi.

“HİZMETLER SÜRSÜN DİYE 13 MİLYAR TL BORÇLANMA YETKİSİ VERDİK”

İBB Meclisi’nin belediyenin çalışmalarını engellediği yönündeki iddiaları cevaplandıran İl Başkanımız Şenocak, “CHP’li İBB yönetimini engellediğimiz yok. Maalesef kendi beceriksizliklerine kılıf uyduruyorlar. Biz; milletin hayrına olan her şeye gaz, milletin hayrına olmayan her şeye fren olmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımız mecliste çoğunluğu bize vererek bize de sorumluluk yükledi. Bugüne kadar 13 milyar TL borçlanma yetkisi verdik. Hani borçlanma yetkisi vermiyorduk da onun için hizmet yapamıyorlardı? Sadece metro ve İETT hizmetleri için 3 milyar TL’ye yakın borçlanma yetkisi verdik. ‘630 kilometre metro yapacağım’ diyen İBB Başkanı, 1,5 yılda 1 kilometre dahi yeni metro hattı yapmadı. Üstelik bizim dönemimizde test sürüşleri başlatılan Mahmutbey-Mecidiyeköy Metro Hattı ile Alibeyköy-Eminönü Tramvay Hattı’nı hala hizmete açamadılar. Bunun gibi beceriksizliklerine yüzlerce örnek var” ifadelerini kullandı.

“İBB BAŞKANI, EN FAZLA KESİNTİYİ DEPREM BÜTÇESİNDE YAPTI”

İstanbul’un geçen gün bir kez daha depremi yaşadığını hatırlatan İl Başkanımız Şenocak, “Seçim zamanı ‘Deprem, kentsel dönüşüm en öncelikli konumuz’ diyen İBB Başkanı, çalıştay yapmaktan öte hiçbir şey yapmadı. Seçim zamanı ‘1 yılda 20 bin yeni konut yapacağım’ dedi. Soruyorum, 1,5 yılda kaç konut yaptın? 2020 yılı bütçesinde yüzde 65 ile en fazla kesintiyi deprem bütçesinde yaptı. AK Parti döneminde 1 milyar 12 milyon TL olan deprem bütçesini 347 milyon TL’ye düşürdüler. Reklam çok, icraat yok” dedi.

“UCUZLUK VAAT ETTİ, HER ŞEYE ZAM YAPTI”

Seçim zamanı verilen indirim vaatlerinin unutulduğunu vurgulayan İl Başkanımız Şenocak, “‘İstanbul’da hayatı ucuzlatacağız’ vaadiyle göreve gelen İBB Başkanı, her şeye zam yaptı. Toplu ulaşımdan suya, halk ekmek fiyatlarından sosyal tesislere, İSPARK’tan öğrenci servis ücretlerine kadar her şeye zam yaptı. Şimdi de zam üstüne bir zam daha yapmaya başladı. En son Halk Ekmek’e yüzde 50’ye varan bir zam daha yaparak toplamda yüzde 90’a varan zam yaptı” diye konuştu.

“HACIOSMAN KORUSU’NA KAÇAK İNŞAAT”

Onaylanmış proje olmadan Hacıosman Korusu’na kaçak inşaat yapıldığını belirten İl Başkanımız Şenocak, “Hacıosman Korusu’nu halka değil kaçak inşaatlara açtı. 1. derece sit alanı olan ormanlık arazide kaçak inşaat yaptı. Orman Bölge Müdürlüğü’ne yapılan bir başvuru yok, onaylanmış proje yok. İstanbul’un akciğerleri niteliğindeki alanlarda üst kurumlara proje ibraz etmeden, onay almadan ‘oldu bitti’ ile inşaat yapamazsınız” dedi.

“BELTUR, İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ KİŞİLERE İŞLETTİRİLİYOR”

BELTUR tesislerinin gayriresmi olarak farklı kişilere işlettirildiği yönünde iddiaların olduğunu söyleyen İl Başkanımız Şenocak, “İBB’ye bağlı şirketlerden biri olan BELTUR’un, ikinci veya üçüncü şirketlere işletme olarak verildiği yönünde iddialar var. BELTUR, kafe ve restoranlarını kendi işletir, ikinci veya üçüncü kişilere işlettirilemez. Şimdi ben buradan İBB Başkanı’na soruyorum; Bu iddialar doğru mudur? Eğer doğruysa BELTUR tesisleri kim veya kimlere peşkeş çekilmiştir? Açıklasın” ifadelerini kullandı.

“MİLLİ MESELELERDE YEKVÜCUT OLMALIYIZ”

Doğu Akdeniz’deki gelişmeleri değerlendiren İl Başkanımız Şenocak, “Doğu Akdeniz konusunda hem sahada hem de masada güçlüyüz. Biz eski Türkiye değiliz. Kimse bizi küçük görmeye kalkmasın. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi ‘Kimsenin hakkında gözümüz yok, kimseye de hakkımızı yedirtmeyiz.’ Tabi isterdik ki muhalefet de milli duygularla bu işi sahiplensin. Fransa’nın muhalif lideri Le Pen bile diyor ki; ‘Fransa’nın milli politikaları söz konusu olduğunda Macron’u destekleriz.’ Haksız olmasına rağmen iktidarına sahip çıkıyor. Ancak bizim muhalefetimiz, mevcut yönetimi eleştirmekle kalmıyor, kalkıp kendi ülkesini batıya şikayet ediyor. Ben buradan bir kez daha tüm parti yetkililerini ve milletimizi milli davalarda birlik olmaya, destek olmaya davet ediyorum. Yekvücut olursak, daha güçlü oluruz” dedi.( Haberkaynağı: www.akpartiistanbul.com )

 

**********************************

 

BUVATAN HABER

 

 www.buvatan.com

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, İSTANBUL, İL, BAŞKANI, BAYRAM, ŞENOCAK,, A, HABER’İN, SORULARINI, CEVAPLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı