Haber Detayı
28 Ocak 2021 - Perşembe 04:22
 
Veliler kepazeliği ifşa etti! Tüm yöneticileri uyuttu İmam Hatip'i kapattı
Laikçi medyanın "İmam Hatip okulları tercih edilmiyor" propagandasının altında, laikçi militan yöneticilerin kirli oyunu olduğu ortaya çıktı.
TÜRKİYE Haberi
Veliler kepazeliği ifşa etti! Tüm yöneticileri uyuttu İmam Hatip'i kapattı

Veliler kepazeliği ifşa etti! Tüm

yöneticileri uyuttu İmam Hatip'i kapattı

Laikçi medyanın "İmam Hatip okulları tercih edilmiyor" propagandasının altında, laikçi militan yöneticilerin kirli oyunu olduğu ortaya çıktı.

 

 yeniakit.com.tr 

 

Çocuğunu İmam Hatip'e vermek isteyen ya da bu okula kaydettirdiği çocuklarının okulda tutunamadıklarını belirten Giresun Şebinkarahisar’daki veliler oldukça dertli.

Veliler, çocuklarını gönderdikleri Yavuz Selim Orta Okulu’nun, Gül Koşar Derbeder isimli müdirenin militanca çalışmaları nedeniyle kapatıldığını söyledi.

İddiaya göre Giresun’un Şebikarahisar ilçesinin Milli Eğitim müdürü Fazıl Derbeder, bünyesinde İmam Hatip Orta Okulu’nda bulunan Yavuz Selim Okulları müdürü Sabri Çamcı’yı çeşitli baskılarla müdürlükten istifa ettirdi.

"Eşini müdire yaptı"

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Derbeder daha sonra eşi Gül Koşar Derbeder’i vekaleten Yavuz Selim İlk-Orta ve İmam Hatip orta okulları müdiresi yaptı.

Şebinkarahisar sakinlerinin anlatımlarına göre Gül Koşar Derbeder, göreve geldikten sonra 28 Şubat’ı hatırlatacak militanca uygulamalara imza attı.

 

O dönemin Yavuz Selim İmam Hatip orta okulu müdiresi Gül Koşar Derbeder’in kayıt döneminde makamını adeta bir ikna odası gibi kullanarak velileri söylemleriyle etkilediği öne sürüldü.

"İmam hatip’e kayıt yaptırmayın" 

Derbeder’in “Çocuğunuzun puanı yüksek, yarın bir gün iktidar değişirse, imam hatip mezunu olduğu için iş bulamaz. İmam hatip’e kayıt yaptırmayın” dediği de ileri sürüldü.

Yine Derbeder'in öğrencileri de, İmam Hatip'i bırakmaları için etki altında bırakacak konuşmalar yaptığı da öne sürüldü.

"Forma getirmeyin"

Tüm bunlarla yetinmeyen Derbeder’in, 2018 yılından itibaren esnafa “Okul kapanacak. Yavuz Selim İmam Hatip orta okulu öğrencileri için forma getirmeyin” dediği, okul tanıtımlarını engellettiği, okulu başarısız olarak nitelendirip kötülediği öne sürüldü.

 

Derbeder’in vekaleten göreve geldiği 2018 yılından sonra Yavuz Selim İmam Hatip orta okulunda, her yıl kayıtlar ciddi şekilde düştü. Okul 2020 yılında kapatıldı.

 

Kaynak:https://www.yeniakit.com.tr/haber/veliler-kepazeligi-ifsa-etti-tum-yoneticileri-uyuttu-imam-hatipi-kapatti-1505978.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: Veliler, kepazeliği, ifşa, etti!, Tüm, yöneticileri, uyuttu, İmam, Hatip'i, kapattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı