Haber Detayı
11 Haziran 2020 - Perşembe 22:40
 
İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü - 2020/2 Proje Hibe Desteği Başvuruları Başladı
İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sayın Yunus YELMEN ” Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlarımızın kendi işlerini kurmalarına yönelik hibe destekli proje başvurularının başladığını ve başvuruların 17 Temmuz 2020 tarihine kadar devam edeceğini bildirdi.
EKONOMİ Haberi
İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü  - 2020/2 Proje Hibe Desteği Başvuruları Başladı

İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sayın Yunus YELMEN   ” Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlarımızın kendi işlerini kurmalarına yönelik hibe destekli proje başvurularının başladığını ve başvuruların 17 Temmuz 2020 tarihine kadar devam edeceğini bildirdi.

İl Müdürü

 

Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan; engellilerin ve eski hükümlü girişimcilerin kendi işlerini kurmaları, istihdamda destek teknolojileri ve uyumunun sağlanması, mesleki eğitimi ve korumalı işyerlerinin desteğine yönelik 2020 yılı 2. Dönemi başvuru duyurusu ve proje başvuru rehberi, www.iskur.gov.tr adresinde yayınlandı.

Engelli ve eski hükümlü girişimcilerin yanı sıra engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumlarının da proje hazırlayabileceğini başvuruların belirtilen tarihe kadar eski hükümlü projeleri için Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne, engelli projeleri için ise İl Müdürlüğümüze doğrudan ya da posta yolu ile yapılabilecek. ” dedi.

 

Gökhan Süngü

Büro Personeli

Türkiye İş Kurumu

İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü

Basın Yayın ve Tanıtım Birimi

Hacı Mimi Mah. Lüleciler Cad. No:4 Tophane/İstanbul

Tel: 90 212 249 29 87-119 Faks: 90 212 249 08 61

www.iskur.gov.tr

 

******************************

www.buvatan.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul, Çalışma, ve, İş, Kurumu, İl, Müdürlüğü, , -, 2020/2, Proje, Hibe, Desteği, Başvuruları, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı