Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 17:08
 
AK PARTİ’YE YENİ ÜYE OLAN HER 3 SEÇMENDEN 1’İ 30 YAŞ ALTI.
AK Parti’ye 40 günde 106 bin 155 yeni üye kazandıran İl Başkanı Bayram Şenocak, özellikle gençlerin AK Parti’ye ilgi gösterdiğini söyled
SİYASET Haberi
AK PARTİ’YE YENİ ÜYE OLAN HER 3 SEÇMENDEN 1’İ 30 YAŞ ALTI.

  Haber kaynağı: www:akpartiistanbul.com
 

AK Parti’ye 40 günde 106 bin 155 yeni üye kazandıran İl Başkanımız Bayram Şenocak, özellikle gençlerin AK Parti’ye ilgi gösterdiğini söyledi. İl Başkanımız Şenocak, “106 bin 155 yeni üyemizin 38 bini, yani her 3 yeni üyemizden 1’i 30 yaş altı seçmenlerden oluşuyor. Gençler hem Türkiye ve dünya siyasetini yakından takip ediyor hem de AK Parti’ye her geçen gün daha fazla ilgi gösteriyor.” dedi.

İl Başkanımız Bayram Şenocak, partiye kazandırılan yeni üyelerin yaş dağılımını açıkladı. İstanbul genelinde yeni üye çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan Şenocak, genç seçmenlerin AK Parti’ye yönelik ilgisinin her geçen gün arttığını belirtti.

 

 

“GENÇLER, TÜRKİYE VE DÜNYA

 

SİYASETİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

 

Yeni üye çalışmalarında gençlerin AK Parti’ye olan ilgisini sahada tecrübe ettiklerini söyleyen İl Başkanımız Şenocak, “Sadece 40 günde partimize kazandırdığımız 106 bin 155 yeni üyemize hoş geldin dediğimiz Haliç’teki programımızın ardından 4 bin yeni üye başvurusu daha aldık. Toplamda yeni üyelerimizin 38 bini, yani her 3 yeni üyemizden 1’i 30 yaş altı seçmenlerden oluşuyor. Bu veri bize aynı zamanda gençlerimizin apolitik olmadığını ispatlıyor. Türkiye ve dünya siyasetini yakından takip ediyorlar. Ancak maalesef gençlerimiz, sosyal medya başta olmak üzere birçok iletişim kanalında dezenformasyona maruz kalıyor. Biz gençlerimizi partimize kazandırmakla beraber İstanbul Teşkilatları olarak hakikatle buluşturmayı da önemsiyoruz. Hükümetimizin icraatlarını, gerçekleştirdiği yatırımları, Mavi Vatan başta olmak üzere ülkemizin milli çıkarlarını esas alan haklı davamızı, 2023, 2053, 2071 vizyonumuzu genç kardeşlerimize anlatıyoruz ve anlatmaya da devam edeceğiz.” dedi.

 

“ONLİNE BAŞVURU 15 BİNİ AŞTI”

İnternet üzerinden de yoğun üyelik başvurusu aldıklarını belirten İl Başkanımız Şenocak, “Kısa bir süre önce hizmete sunduğumuz ‘ akuyelikistanbul.org ’  web sitemize ilgi, her geçen gün artıyor. Bugüne kadar 15 bini aşkın üyelik başvurusunu bu web sitemiz üzerinden online olarak aldık. Haliç Kongre Merkezi’nde Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirdiğimiz ‘100 Bin Yeni Üye Programı’nın ardından akuyelikistanbul.org web sitemize adeta başvuru yağdı. Programa kadar 10 bin civarında olan online başvuru sayısı programdan bugüne kadar 5 bin daha artmış oldu. Tüm bu veriler, vatandaşlarımızın bilhassa gençlerimizin AK Partimize ilgisinin her geçen gün arttığını gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

 

BUVATAN HABER

 www.buvatan.com

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ’YE, YENİ, ÜYE, OLAN, HER, 3, SEÇMENDEN, 1’İ, 30, YAŞ, ALTI., , , , , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı