Haber Detayı
04 Nisan 2021 - Pazar 00:56
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe
AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe "İstanbul'da 2023 Hedefimiz Yüzde 60+1”
İSTANBUL HABERLERİ Haberi
AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe

Yusuf Özkır

YUSUF ÖZKIR

 Kriter Dergisi

 

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe

"İstanbul'da 2023 Hedefimiz Yüzde 60+1”


AK Parti İstanbul Teşkilatına kendine özgü bir dinamizm kazandırma konusunda iddialı olan Kabaktepe ile planlarını, İstanbullular için yapacaklarını ve merak edilenleri konuştuk.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığına yeni bir isim seçildi; Osman Nuri Kabaktepe. Kongrede yaptığı konuşmada İstanbul Büyükşehir Belediyesini yeniden kazanma sözü veren Kabaktepe, pek çok açıdan medyanın ilgi odağında. AK Parti İstanbul teşkilatına kendine özgü bir dinamizm kazandırma konusunda iddialı olan Kabaktepe ile planlarını, İstanbullular için yapacaklarını ve merak edilenleri konuştuk.

 

SÖYLEŞİ: YUSUF ÖZKIR

FOTOĞRAF: İLHAMİ YILDIRIM

 

Osman Nuri Kabaktepe Kimdir?

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, size AK Parti İl Başkanlığı’nı teklif ettiğinde ne htiniz? AK Parti İstanbul İl Başkanı olmak nasıl bir duygu?

Yani hakikaten insanın hayatında yaşadığı, ama ifade etmekte zorlandığı anlar olur. Bu, bazen kendi başınıza gelen bir şeydir, bazen içinde bulunduğunuz bir mekan, içinde bulunduğunuz bir olay size bunu sunabilir. Bazen duyduğunuz bir haber sizi bu hale sokar. Yani Cumhurbaşkanımız, bana AK Parti İl Başkanlığı görevini tevdi ettiği cümleyi kurduğu zaman, ben de böyle bir an yaşadım. Bahsettiğim, tarif ettiğim gibi bir an yaşadım. İfade etmekte, kelimeye dökmekte zorlandığım ama zihnimde ve kalbimde anlamakta zorlanmadığım bir duygu yaşadım. Mutlu oldum. Sadece Türkiye’nin değil dünyanın göz bebeği olan bir kentin il başkanı olmak önemli. Çünkü sadece Türkiye’de 20 yılda sessiz devrim yapmış değil, dünyada da çok büyük bir örneklik teşkil etmiş bir liderin partisinin il başkanı olabilmek, kalben bir huzuru yaşattı. Ama aynı zamanda çok büyük bir sorumluluk. Bunu da gönlümde yaşadım. Çünkü Cumhurbaşkanımızın bağrından çıktığı bir kent, onun aşık olduğu bir kent burası. Hem milletimizin hem Cumhurbaşkanımızın İstanbul’a dair umutları, beklentileri var. Onu karşılayabilmenin ağırlığını da htim. O da sorumluluğumun daha çok arttığını bana htirdi. Buradan da aklımla ve zihnimle, birtakım çözümlemelerle nasıl yol haritası, nasıl bir süreç belirleriz diye de o günden beri ekibimle birlikte düşünüyoruz ve aynı zamanda da yapıyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, İstanbul, İl, Başkanı, Osman, Nuri, Kabaktepe, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı